O mnie

niedziela, 25 marca 2018

Eleni w Częstochowie 22 lutego 2009

 Niedziela Ogólnopolska 10/2009 
 str. 35 :: prezentacje 
Koncert charytatywny
Eleni w Częstochowie
Ks. Mariusz Frukacz
W Filharmonii Częstochowskiej odbył się 22 lutego br. koncert charytatywny Eleni, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Domu i Ośrodka Wychowawczego dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza III Zakonu Św. Franciszka z Asyżu (obliczanki). Ośrodek istnieje już ponad 100 lat. Obecnie przebywa w nim ponad 50 chłopców. Inicjatorami koncertu byli: s. Łucja Niewińska, dyrektor Domu, i ks. dr Paweł Maciaszek. 
– To, że mogę zaśpiewać w Częstochowie, jest dla mnie ważnym przeżyciem, także duchowym. To dla mnie ważne miejsce. Do Częstochowy zawsze chętnie powracam – powiedziała Eleni „Niedzieli” tuż przed koncertem. – Moje piosenki są refleksyjne. Przez teksty piosenek chcę pomagać ludziom i nieść im nadzieję – dodała. Podczas koncertu Eleni zaśpiewała swoje największe przeboje, m. in. piosenki pochodzące z płyt: „Coś z Odysa” i „Moje Credo”. Były też piosenki greckie, a także „Ave Maria” i „Barka”. 
– Dziękujemy Eleni za jej wrażliwość na drugiego człowieka. Podziwiamy niezwykły dar przekonywania ludzi, że istnieje prawdziwa miłość – powiedział na zakończenie koncertu bp Jan Wątroba. 
Eleni Tzoka to jedna z najpopularniejszych w Polsce wokalistek. W 1975 r. została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. W 1977 r. wydała pierwszą płytę długogrającą pt. „Po słonecznej stronie życia”. W 1986 r. otrzymała prestiżową nagrodę „Victora”. W 2006 r. z okazji 30-lecia pracy artystycznej Eleni ukazał się wyjątkowy album „Nic miłości nie pokona”, zawierający wywiad rzekę, który przeprowadził z nią śp. o. Robert Mirosław Łukaszuk, paulin. 
Patronat honorowy nad koncertem objęli: bp Jan Wątroba z Częstochowy oraz Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy. Patronat medialny sprawowały: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio „Fiat” i Radio „Jasna Góra”.

Brak komentarzy:

Archiwum bloga